به وبسایت سمپاشی ماهان خوش آمدید

سمپاشی پشه

سمپاشی انواع پشه

سمپاشی پشه

 

اگر برای نابودی پشه ها نیاز به کمک دارید سمپاشی ماهان در خدمت شماست

سمپاشی پشه با جدیدترین سم های استاندارد ایرانی و خارجی بدون هرگونه اثرات سوء برای شما عزیزان

مشاوره رایگان سمپاشی پشه تنها با یک تماس

بالاترین درصد نابودی انواع پشه با مناسب ترین قیمت سمپاشی پشه

تلفن تماس سمپاشی ماهان

 " اگر از پشه در خانه تان خسته شدید سمپاشی ماهان را انتخاب کنید "

 

سمپاشی پشه و روشهای مقابله با پشه

شاید هیچ چیز به اندازه وجود حشرات موذی مانند پشه موجب بر هم خوردن آرامش شما در منزل و یا محل کارتان نباشد.

نیش پشه­ ها و صدای آزار دهنده آنها بخصوص در تابستان و در هنگام شب تجربه ­ای ناخوشایند است که همه ما با آن سر و کار داشته ایم . اما این همه ی ماجرا نیست ، نیش پشه­ ها علاوه بر موارد ذکر شده می­تواند موجب انتقال بیماری ، ایجاد حساسیت و مشکلات بهداشتی بسیاری باشد که گاه به شدت خطرناک و ممکن است جان انسان را نیز به خطر بیاندازد.

شاید باورش سخت باشد اما سالانه بیش از دو میلیون نفر در سراسر جهان جان خود را بر اثر گزیده شدن توسط پشه ­ها از دست میدهند . بیماری هایی همچون تب زرد، مالاریا و تب دانگ تنها بخشی از بیماریهای خطرناکی است که ممکن است از طریق نیش پشه منتقل شود.

 

انواع پشه

قبل از آشنایی با انواع سمها و روشهای مقابله با این حشره موذی، ابتدا مروری بر انواع پشه­ها خواهیم داشت.

هزاران گونه پشه در سراسر جهان وجود دارند که نوع تغذیه آنها، روشهای باروری و تولید مثل ، محل زندگی و موارد دیگر آنها را از هم مجزا میکند.

در ایران نیز بیش از 100 گونه پشه وجود دارد که از مهمترین آنها میتوان به پشه های خانگی ، پشه کوره ، پشه خاکی ، پشه های جنوبی اشاره کرد.

 

علت مکیدن خون انسان توسط پشه ها

برخی از پشه های ماده جهت تولید و نموی تخمهای خود به پروتئین نیاز دارند که این پروتئین را از خون انسانها و حیوانات بدست می آورند. البته بعضی از گونه های پشه ترجیح می دهند که بجای خون انسانها از خون پرندگان و پستانداران استفاده کنند.

بعضی از گونه های دیگر اما جهت تکثیر، از خون انسانها و حیوانات استفاده نمیکنند. این گونه ها با وجود اینکه عمر بسیار کوتاهی دارند اما در سرعت تکثیر بی نظیر هستند.

 

محلهای مناسب برای رشد انواع پشه ها

بهترین محل برای تکثیر، رشد و تجمع پشه ها، آبهای راکد و یا آلوده است. آبهای مانده در سطلها ، فاضلابها ، گلدانها ، ظرف غذای حیوانات ، آبهای اطراف حوضها و استخرها ، آبهایی که از لوله ها چکه می کند و آبهای جمع شده در گودالها همگی محلی مناسب برای پشه ها هستند.

 

روشهای مقابله با پشه

روشهای مختلفی برای از بین بردن و جلوگیری از تکثیر پشه ها وجود دارد که بطور کلی در 4 دسته آنها را قرا میدهیم.

 

محافظت شخصی

استفاده از توریها، کانالها، پشه بند و استفاده از انواع حشره کشها در شکل اسپری و قرص از جمله موارد محافظت شخصی از گزند پشه ها می باشد. استفاده از این اسپریها و قرصها راههایی موقتی هستند که برای زمان اندکی می تواند موثر باشد.

 

روشهای محیطی

زهکشی ، پر کردن گودالها و چاله ها ، از بین بردن آبهای راکد ، از بین بردن بعضی گونه های گیاهی اطراف باغچه ها و استخرها همگی روشهایی محیطی برای از بین بردن پشه ها هستند. بعضی از این روشها نیاز به انجام عملیات ساختمانی دارند که گاه می تواند بسیار هزینه بر باشد.

 

روشهای بیولوژیک

در این روش از پرندگان و یا آبزین و حیواناتی استفاده می شود که دشمن حشرات می باشند . ماهیهای گامبوزیا ، پرندگان و حتی بعضی قارچها همگی در از بین بردن پشه ها می توانند موثر باشند. از مهمترین مزایای روش بیولوژیک این است که این روش کاملا منطبق با سلامت محیط زیست هستند. اما این روش در بسیاری از موارد بخصوص زمانی که با هجوم نسبتا زیادی از پشه ها مواجه هستیم کاربرد چندانی ندارد.

 

روشهای شیمیایی و سمپاشی پشه

این روش سریعترین راه برای از بین بردن پشه ها بخصوص در شرایط بحرانی است . استفاده از انواع سم پاشی کاملا وابسته به مرحله تکامل یک پشه است . برای شرح بیشتر سمپاشی پشه روش باید به مراحل تبدیل یک تخم پشه به پشه بالغ اشاره کنیم.

 

مراحل تبدیل تخم پشه به پشه بالغ

پشه ماده هر 3 روز یک بار تخم گذاری میکند. این تخمها سفید رنگ هستند و بعد از یک روز به رنگ قهواه ای تیره و سیاه در می آیند. تخمها بعد از دو روز به لارو و بعد از دو هفته به شفیره یا کرمینه و 3 روز بعد از آن به پشه بالغ تبدیل می شوند.

 

سمپاشی لارو پشه

برای سمپاشی لارو از سموم لارو کش (larvicide) استفاده میکنیم. یکی از بهترین این سموم گرین پاریس میباشد. همچنین استفاده از روغنها میتواند در از بین بردن لاروها موثر باشد. روغنهای Maraliol Hs و Flit   MLOاز جمله روغن هایی هستند که در از بین بردن لاروها موثرند . جذب این روغنها توسط لارها موجب مسمویت آنها میشود.

 

سمپاشی پشه بالغ

برای از بین بردن پشه بالغ با این روش سموم متعددی مورد استفاده قرار میگیرد.سموم گامکسان ، دی دی تی ، بایگونمالاتیون و فنیتون استفاده میشود.

این روش باید در طول سال، سه تا چهار دفعه انجام شود و طی آن تمامی سطح خانه و یا محل کار باید سمپاشی گردد.

در استفاده از روشهای شیمیایی ، استفاده از سموم استاندارد حائز اهمیت است . زیرا استفاده از سموم غیر استاندارد در سم پاشي میتواند سلامت انسان بخصوص افراد سالمند و افرادی که مشکلات تنفسی و یا قلبی و عروقی دارند را به خطر بیاندازد.

 

هزینه سمپاشی پشه

ارزیابی هزینه سمپاشي پشه به موارد گوناگونی بستگی خواهد داشت ؛ برای مثال نوع پشه ، متراژ محل ، سم مورد استفده و زمان سم پاشی . تک تک این موارد در قیمت کار اثر گذار خواهد بود .

برای استفاده از مشاوره و بازدید رایگان سمپاشی پشه ماهان با شماره های ما بصورت 24 ساعته حتی در روزهای تعطیل تماس بگیرید

 

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به سمپاشی ماهان است.
انصراف