به وبسایت سمپاشی ماهان خوش آمدید

سمپاشی سوسک ریز

سمپاشی انواع سوسک ریز

سمپاشی سوسک ریز

اگر برای نابودی سوسک های ریز نیاز به کمک دارید سمپاشی ماهان در خدمت شماست

سمپاشی سوسک ریز آشپزخانه با جدیدترین سم های استاندارد ایرانی و خارجی بدون هرگونه اثرات سوء برای شما عزیزان

مشاوره رایگان سمپاشی سوسک ریز تنها با یک تماس

بالاترین درصد نابودی سوسکهای ریز آشپزخانه با مناسب ترین قیمت سمپاشی سوسک کوچک

تلفن تماس سمپاشی ماهان

سوسکهای ریز چطور وارد منزل می شوند ؟

بخودی خود در هیچ خانه ای سوسک وجود ندارد بلکه آنها را یا شما به منزل میاورید یا خود می آیند . فضای خالی پایین دربها ، درزهای موجود بین پنجره ، چاه های فاضلاب و مسیرهای هواکش بهترین محل برای ورود آنهاست . اما گاهی اوقات خود ما ناخواسته آنها را هنگام بازگشت از سفر ویا همراه با کالاهایی که خریداری می کنیم میاوریم . با این شرایط کمتر خانه ای یافت می شود که سوسک نداشته باشد اما همیشه رعایت بهداشت و پاکیزگی محیط باعث کوچ سوسکهای کوچک از آشپزخانه ها خواهد شد .

 

 " اگر از سوسکهاي ریز در آشپزخانه تان خسته شدید سمپاشی ماهان را انتخاب کنید "

 

سمپاشی سوسکهای ریز

سوسکهای ریز موجوداتی هستند که علاوه بر ظاهر منزجر کننده خود، میتوانند به شدت خظرناک باشند، تا جایی که حتی ممکن است جان انسانها را با مبتلا کردن آنها به بیماریهایی همچون وبا و بیماریهای عفونی و تنفسی به مخاطره بیاندازند.

سمپاشی با سموم استاندارد و موثر تنها راه ریشه کردن کردن این حشرات و جلوگیری از رشد جمعیت آنهاست که بخصوص در فصول گرما میتواند موجب بر هم زدن آسودگی ساکنان ساختمانهای مسکونی و کارکنان کسب و کارهای مختلف شوند.

شایان ذکر است استفاده از سموم غیر استاندارد میتواند علاوه بر آنکه به سلامت افراد ساکن در ساختمان، بخصوص کودکان و سالمندان و بیماران تنفسی آسیب بزند، حتی ممکن است اثر عکس گذاشته و موجب تقویت نسل سوسکهای ریز در ساختمان شود.

نکته مهم در سمپاشی سوسکهای ریز ، سمپاشی تخم سوسکهای ریز است.

 

سمپاشی سوسکهای ریز

سوسک ریز

سوسکها گونه ­های مختلفی دارند که شای­عترین آنها سوسکهای آلمانی، آمریکایی، شرقی هستند که در ظاهر تفاوتهایی دارند.

سوسکهای آلمانی در اصطلاح عموم به عنوان سوسک ریز شناخته میشوند. نام دیگر این سوسکها، سوسک کابینت یا آشپزخانه است. این سوسکها به دلیل اندازه کوچکی که دارند به راحتی در شکافهای کوچک و درزهای منازل قرار میگیرند و معمولا در هنگام شب و در تاریکی برای تغذیه تردد می­کنند.

نکته ­ای که در مورد جلوگیری از تکثیر و نفوذ سوسک های ریز وجود دارد این است که مهمترین دشمن این سوسکها، نظافت است. رعایت اصول بهداشتی و نظافتی به شما کمک خواهند کرد که جلو ورود سوسکهای ریز به ساختمان را بگیرید.

از جله این نکات بهداشتی عبارتند از :

 • جلوگیری از تجمع زباله
 • جلوگیری از جمع شدن آب
 • ممانعت از جمع شدن خرده ­های نان و شیرینی
 • پاک کردن چربیها از روی گازها
 • جمع کردن زباله ­ها و خرده نانهای گوشه­ کابینت که دسترسی به آنها سخت است.
 • جارو کشیدن مرتب کف ساختمان و بخصوص زیر مبلها و فرشها
 • عدم جمع شدن ظروف شسته نشده در آشپزخانه و روی سینک ظرفشویی
 • پوشاندن درز و شکافهای موجود بر روی دیوارها
 • استفاده از پشه بند و توریها بخصوص در فصول گرما
 • جلوگیری از چکه کردن آب شیرآلات درون ساختمانها
 • نظافت و خالی کردن آبهای اطراف استخر و باغچه

سوسکهای ریز با وجود جثه کوچکشان در مقابل سموم بسیار مقاومند و به راحتی از بین نمی­روند. لذا تنها رعایت کردن اصول فوق برای ریشه کن کردن آنها کافی نمیباشد بلکه سمپاشی نیز در تکمیل این اقدامات بسیار ضروری است.سمپاش با در نظر گرفتن این نکته، میزان صحیح و نوع درست سم را تشخیص داده و در مکانهای مناسب از آن استفاده می­کند.

در نهایت با توجه به همه مواردی که دراینجا ذکر شد، لازم است که هر سال حداقل یک بار اقدام به سمپاشی ساختمانهای مسکونی و دو بار اقدام به سمپاشی رستورانها , کارخانه­ های تولید و بسته بندی مواد غذایی ، نانوایی ها و شیرینی­ پزی­ ها نموده و تمامی درزها و محلهایی که احتمال وجود سوسکهای ریز و یا تخمهای آنها باشد را به سم آغشته نماییم.

 

ضرورت سمپاشی سوسکهای ریز

تصور غلطی که در بسیاری از مواقع وجود دارد این است که برخی از ساکنین ساختمانها به دلیل مشاهده دفعات کم سوسک ریز در یک ساختمان ، گمان میکنند که نیازی به سمپاشی گسترده ساختمان خود نخواهند داشت و به کمک اسپری حشره کش میتوانند از پس سوسکهای ریز بربیایند. ذکر این نکته در اینجا ضروری است که سوسکها معمولا در محیطهای تاریک و در درزهای ساختمانها تخمگذاری میکنند که معمولا از دید ما دور است. لذا مشاهده نکردن آنها دلیل بر این نیست که از خطر تکثیر سوسکهای ریز در امان باشیم.

از طرفی اندازه این سوسکها به گونه ­ای است که به راحتی در درزها و شکافهای کوچک پنهان میشوند و حتی اگر تعداد زیادی از آنها در یک ساختمان باشد ممکن است از تیررس دید ما به دور باشند.

وجود سموم در داخل ساختمانها  و سمپاشی به روش صحیح موجب میشود که این موجودات راهی به ساختمان پیدا نکرده و قبل از ورود به ساختمان از بین بروند. لذا بنا بر آنچه گفته شد سمپاشی در هر حالتی برای ساختمان امری حیاتی است.

یکی دیگر از نکاتی که اهمیت مبارزه با این موجودات از طریق سمپاشی را بیشتر نشان می دهد، سرسختی  این موجودات است. سوسکهای ریز به سرعت تکثیر میشود و قادرند ماهها بدون غذا و دو هفته بدون آب زنده بمانند.

 

اهمیت سمپاشی از نظر پزشکی

سوسکها علاوه بر تغذیه از طریق چسب و پارچه­، از مدفوع انسان ، مواد دور ریختنی بیمارستانها ، آبهای راکد چاه­ و چاله­ ها نیز تغذیه می­کنند. همچنین سوسکهای ریز عادت به دفع غذای هضم نشده بر روی مواد غذایی دارند. همچنین آنها علاقه زیادی به زباله ­های شهری دارند.

لذا این موجود به شدت منتقل کننده آلودگی هست و بعد از تغذیه از طریق مواد آلوده معمولا از طریق پرزهای روی بدن و بالهایشان این مواد را جابجا و در محیط از جمله بر روی مواد غذایی و ظروف پخش می­کنند. از این رو سوسکها ریز به شدت ناقل بیماریهای خطرناکی مانند وبا ، اسهال ، بیماریهای عفونی و تنفسی هستند.

 

هزینه سمپاشی سوسک ریز

متراژ ساختمان نقش تعیین کننده ­ای در برآورد هزینه عملیات سمپاشی دارد . هر چه متراژ یک ساختمان و مکانی که سماپشی در آن انجام میشود بیشتر باشد، سم و زمان بیشتری صرف انجام این عملیات شده و بدیهی است که هزینه نیز بالاتر می رود . ضمن آنکه نوع سم بکار رفته در سمپاشی نیز از دیگر موارد تاثیرگذار در هزینه سمپاشی سوسکهای ریز است.

نرخ سمپاشی برای سوسک ریز در ساختمانها بالای 100 متر 150 تا 210 هزار تومان است. این تفاوت بسته به میزان سم و نوع آن می­تواند متغیر باشد.

برای ساختمانهای با متراژ کمتر از 100 متر نیز هزینه ­ای بین 130 تا 150 هزار تومان باید در نظر گرفته شود.

 

هزینه سمپاشی سوسک ریز

 

در پایان به شما توصیه می­کنیم، حتی اگر در محل کسب و کار خود و در منزل سوسکی مشاهده نکرده ­اید و یا تعداد آنها بسیار کم است، باز هم بنا بر همان دلایلی که در بالا به آن اشاره نمودیم ، عملیات سمپاشی را جدی گرفته و آنرا به شرکتهای معتبر بسپارید ؛ بخصوص اگر محل کسب و کار شما با تغذیه افراد جامعه رابطه مستقیم دارد، این عملیات را بیش از یک بار در سال انجام دهید.

 

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به سمپاشی ماهان است.
انصراف